Берегівська районна державна адміністрація

Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», яким установлено в 2017 році:

прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року — 1600 грн., з 1 травня – 1684 грн., з 1 грудня — 1762 грн. Детальніше…


Про справляння земельного податку

indexВідповідно до статті 269 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі. При цьому згідно з положеннями глави 15 Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс) юридичні особи, які засновані громадянами України або юридичними особами України, можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі:

а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами Детальніше…


До уваги неприбуткових установ та організацій

42801До уваги неприбуткових установ та організацій, а саме:  бюджетних установ, громадських об‘єднань, політичних партій, благодійних та релігійних організацій, асоціацій та об‘єднань , професійних спілок, житлово-будівельних кооперативів.

Берегівське відділення Виноградівської ОДПІ  інформує, що у зв‘язку з набранням чинності нового порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій у місячний термін  необхідно подати до податкового органу копії установчих документів, які відповідають вимогам встановлених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України Детальніше…


До уваги платників єдиного соціального внеску!

preview1Берегівське відділення Виноградівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє про зміну з 01 серпня 2016 року  розрахункових рахунків на сплату єдиного соціального внеску.

За реквізитами нових рахунків просимо звертатися до Центру обслуговування платників  за адресою: м. Берегово, вул. Фабрична, 53 або за телефоном 4-26-27 та у відділення банків.


Затверджено новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій

imagesКабінетом Міністрів України затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (Постанова від 13.07.2016 р. № 440, далі — Постанова).

Для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу Детальніше…


Якщо податкове зобов’язання сплачено помилково?

42801Частиною п’ятою ст. 45 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України.

Відповідно до п. 2.3 глави 2 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, яка оформила цей документ і подала до обслуговуючого банку Детальніше…


Увага! Громадянам – власникам земельних ділянок!

vimage1Фахівцями Берегівської ОДПІ проведено нарахування та вручені платникам податків повідомлення-рішення по сплаті плати за землю.

Шановні громадяни м. Берегова!

Просимо завчасно подбати про сплату земельного податку в термін до 29 серпня 2016 року- Детальніше…


Збільшено поріг неоподатковуваних пенсій

42801Берегівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області інформує, що з 1 липня  набрав чинності Закон України від 02.06.2016 р. № 1411-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”.

Отже, починаючи з 1 липня пенсії (включаючи суму їх індексації) або щомісячне довічне грошове утримання, які перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підлягають оподаткуванню, в частині такого перевищення (у 2016 році ця сума становить 10740 грн.) Детальніше…


До уваги платників податків! Нова форма звіту з ЄСВ

42801Берегівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області нагадує, що починаючи з 01 липня 2016 року Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період (червень 2016 року) та за наступні звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску до контролюючих органів за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 11.04.2016 №441, відповідно до Порядку формування та подання звіту та відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС України у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів Детальніше…


До 1 серпня підлягають сплаті задекларовані суми ПДФО та військового збору

1392201870_27Берегівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, громадяни, які задекларувала доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

Інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, розміщено на офіційному сайті Територіальні органи ДФС у Закарпатській області або можна дізнатися у Центрі обслуговування платників за адресою м. Берегово, вул. Фабрична, 53 тел. (03141) 4-26-27 Детальніше…


До 1 липня власники нерухомого майна отримають податкові повідомлення-рішення

1390210458Фізичні особи, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

З 2016 року фізичні особи вперше починають сплачувати податок за нежитлові приміщення за 2015 рік згідно норм законодавства, які діяли до 01 січня 2016 року Детальніше…


З 1 липня звіти з ЄСВ подаються за новими формами

preview1Нові форми звітності з ЄСВ затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Однак, згідно з нормами Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення Детальніше…


Умови обов’язкової реєстрації платником ПДВ

Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:

– якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн. (без урахування ПДВ);

– проведення особою операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, 1 млн грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн гривень.

Такі вимоги передбачені нормами Податкового кодексу України.

За матеріалами Берегівської ОДПІ

Головного управління ДФС у Закарпатській області


Оподаткування податком на нерухоме майно фізичних осіб

У 2016 році фізичними особами – платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування  за 2015 рік із застосуванням ставок та врахуванням пільг з податку, які діяли  у 2015 році. Детальніше…


Нова Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску

Берегівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області інформує, що 17.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за №609/28739 (далі – Наказ №393). Детальніше…


Внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Берегівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області інформує, що 10 травня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ № 375). Цим Наказом № 375 внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ № 1588).

Зокрема Наказом № 375 було затверджено наступні зміни Детальніше…


Право спрощенців на щорічну відпустку

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів Детальніше…


З початку року платники Берегівщини спрямували до Зведеного бюджету 76,4 млн грн

1392201870_27За словами начальника Берегівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області Петра Дудаш, до бюджетів усіх рівнів від платників Берегівщини протягом січня-квітня 2016 року надійшло 76,4 млн грн.

При цьому Державний бюджет отримав 28,5 млн грн, що на 4,1 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основну частину надходжень до державного бюджету склав податок на прибуток – 6,2 млн грн, та податок на додану вартість – 6,6 млн грн Детальніше…


Як заповнюється звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі»?

Форма звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» (далі – Звіт № 1-РА) та Порядок заповнення форми звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за № 340/28470.

Формою Звіту № 1-РА передбачено заповнення показників в тисячах дал Детальніше…


З 1 травня збільшилася мінімальна заробітна плата та мінімальний розмір страхового внеску

Берегівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області нагадує платникам податків,   що з 1 травня 2016 року в Україні збільшився  розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з  1378 грн. до 1450 грн.

Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування, з огляду на це, збільшилася мінімальна сума єдиного внеску за травень-листопад 2016 року і становить не менше 319 грн. щомісяця Детальніше…