Віктор Микита: «Проєкт будівництва сміттєпереробного заводу в Яношах може бути успішно завершений»

Дата: 06.01.2022 14:32

Сьогодні голова облдержадміністрації Віктор Микита з робочою поїздкою перебуває на Берегівщині.

Разом з головою очільником обласної ради Володимиром Чубірком, представниками депутатського корпусу, місцевої райдержадміністрації та громади керівник Закарпаття ознайомився з будівництвом заводу механізованої переробки твердих відходів потужністю від 20 до 30 тис. тонн на рік у Яношівській територіальній громаді.

«Вирішення проблеми поводження з ТВП, створення необхідних умов для збору, транспортування, переробки та утилізації сміття – це завдання влади і громади на усіх рівнях.

Проєкт у Яношах уже на стадії реалізації і загалом може бути успішно завершений», – зауважив Віктор Микита.

Ініціатива втілюється у межах грантової угоди HUSKROUA 1001/011 між Яношівською сільською радою, Берегівською районною та міською радами, Берегським комунальним та сміттєпереробним неприбутковим ТОВ (Барабаш) і Мішкольським університетом.

Станом на зараз роботи виконані на суму 16 761 тис. грн, тобто 18,2 % реалізації.

Тендер на будівництво заводу проведено. За словами голови облдержадміністрації, у межах зазначеного фінансування збудували тимчасову проїзну дорогу, ангар та сортувальну лінію, яка підключена до електромережі.

Для завершення робіт необхідно фінансування у розмірі 7,7 млн євро.

Минулого року європейське об’єднання територіального співробітництва «Тиса» (Tisza) отримало грант ЄС на реалізацію проєкту будівництва заводу на суму 4,8 млн на 2022 рік. Для продовження робіт очікують підписання угоди.

Остаточну суму фінансування планує забезпечити Уряд Угорщини.

«Проєкт потребує обов’язкової державної підтримки, і тут ми – точно надійний партнер. Окрім самого заводу механізованої переробки твердих побутових відходів, необхідно забезпечити й будівництво якісних під’їзних доріг. Одночасно потрібно врегулювати деякі земельні питання та питання стосовно документального оформлення усіх етапів будівництва.

Важливо: цей завод у перспективі буде сплачувати податки у громаду, а також створить необхідні робочі місця, що значно підвищить спроможність територіальної громади. Це обов’язкова умова для старту проєкту.

Є дорожня карта реалізації ініціативи, тож ми покроково рухаємося за планом», – наголосив очільник краю.