Берегівська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Святкуємо Водохреща безпечно

Дата: 18.01.2022 15:59
Кількість переглядів: 594

Традиційно, 19 січня, відзначатимемо Водохреща, за звичаями якого в цей день проводиться освячення води в храмах та на водоймах і проходять купання, так як вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей.

До такого обряду потрібно готуватися як духовно так і фізично. Щоб уникнути непередбачуваних наслідків, які можуть виникнути при недотриманні правил поведінки перебування на воді та льоду, рятувальники просять врахувати такі рекомендації безпеки:


- напередодні свята обов’язково проконсультуйся з лікарем. Людям з захворюванням легенів та серцево-судинної системи купатися забороняється!
 - занурюватися (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;       

 - перед купанням необхідно розігріти тіло;

- до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;

- занурюватись найкраще до шиї, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки  й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;

- при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

- не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини щоб уникнути загального переохолодження організму;

- якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;

- при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

- після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;

- для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід і фруктів.
 Забороняється занурюватись особам, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Батьки повинні слідкувати за своїми дітьми під час проведення хрещенського обряду.
 Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Шановні мешканці та гості краю, подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді та льоду! Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування!

Фото без опису

 

Начальник Берегівського районного управління ГУ ДСНС України у Закарпатській області

Святослав СМІЩУК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь