До уваги суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво соціально значимих продовольчих товарів

Дата: 21.01.2022 14:46

До уваги суб’єктів господарювання! З метою стабілізації цінової ситуації на ринку соціально значущих товарів обласна державна адміністрація інформує, що   Кабінетом Міністрів України затверджено механізм пільгового постачання природного газу власного видобутку для виробництва продуктів, що мають істотну соціальну значущість.

Перелік ключових нормативно правових актів з даних питань наступний:

Постанова КМУ від 12.01.2020 №1 „Про внесення зміни до пункту 414   постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236”;

Постанова КМУ від 22.04.2020 №341 „Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення”(із змінами);

Постанова КМУ від 12.01.2022 №19  „Про затвердження  Порядку  організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість”;

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.01.2022 №3 „Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість” (із змінами);

форма заявки на закупівлю природного газу власного видобутку;

форма договору купівлі-продажу природного газу.

Зазначені нормативно-правові акти знаходяться у вільному доступі на офіційних веб- ресурсах центральних органів виконавчої влади (Кабінет Міністрів України, Мінагрополітики, Міненерго).

Звертаємо увагу, що з метою отримання пільгового природного газу для визначених виробників продуктів, що мають істотну соціальну значущість повинна бути наявність відповідного суб'єкту господарювання у переліку суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущістьзатверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України з підтвердженими кодами та видами економічної діяльності.

Для до включення у зазначений перелік, суб'єкт господарювання подає звернення до обласної державної адміністрації та департаменту агропромислового розвитку у довільній формі з додаванням витягів з ЄДРПОУ та реквізитами постачальника природного газу, що не є постачальником “останньої надії”.

Примірне звернення суб'єкта господарювання додається (завантажити).