Відзначення Дня Соборності на Берегівщині

Дата: 21.01.2022 16:27

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це одна з найважливіших дат в історії нашого державотворення.

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради. А вже за рік - 22 січня 1919 року, на Софійському майдані, в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР і Закарпаття) в одну державу.

Сьогодні, з нагоди Дня Соборності, в м. Берегове, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбувся  урочистий захід. У покладанні квітів участь взяв в.о.голови, перший заступник голови Берегівської РДА Віталій Матій.

Як зазначив, під час своєї промови, керівник Берегівського ліцею «Платан» Володимир Кенийз, перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тис. осіб.

«В цей непростий час, коли ворог зі сходу знову загрожує нашій державі, важливо пам’ятати слова: «В єдності - сила народу».  Тільки об’єднавшись ми зможемо дати відсіч будь-якій силі. День Соборності України – важливий символ народної волі  жити в єдиній, соборній, незалежній  Україні», - Віталій Матій.