Про відновлення реабілітаційного та санаторно –курортного лікування

Дата: 18.06.2022 09:31

Відповідно до Закону України "Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 року № 1105 ( далі Закон № 1105) застраховані  особи та потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі – потерпілі) мають право на  отримання соціальних послуг  за рахунок коштів Фонду соціального страхування  України ( далі – Фонд), зокрема на лікування та або реабілітаційну допомогу у відділеннях санаторно- куротного закладу після перенесених захворювань і травм та санаторно –курортне лікування відповідно.

Листом виконавчої дирекції Фонду від 11.03.2022 року № 340-05-1 у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України повідомлялося  про необхідність на період дії правового режиму воєнного стану призупинити укладення тристоронніх договорів для забезпечення лікуванням у реабілітаційних відділеннях санаторно – курортних закладів застрахованих осіб та санаторно – курортним лікуванням потерпілих.

З метою реалізації  права застрахованих осіб та потерпілих на отримання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду, передбачених Законом № 1105, можливе  відновлення укладання тристоронніх договорів  для забезпечення  реабілітаційним  лікуваннямзастрахованих осіб та санаторно – курортним лікуванням потерпілих у санаторно –курортних закладах, розташованих у регіонах, які не входять до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних ( бойових ) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточені( блоковані), затвердженог наказом Міністерства з питань реінтеграції  тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 року № 75,який постійно оновлюється. Також повідомляємо про обов»язковість дотримання основних заходів цивільного захисту  в умовах воєнного стану,а також надання переваги щодо забезпечення осіб реабілітаційним та санаторно- курортним лікуванням в санаторно- курортних закладах, розташованих в регіонах максимально наближених до місця перебування осіб, які направляються.