Розпочинається нерест. Риболовлю заборонено

Дата: 15.09.2022 09:53

Відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», статей 14, 16, 38 і 39 Закону України «Про тваринний світ» та  розпорядження голови Закарпатської обласної військової адміністрації від 13.09.2022 року №552”Про проведення заходів з охорони водних біоресурсів на період осінньо-зимового нересту риби у Закарпатській області” з метою забезпечення охорони, відтворення та збільшення рибних запасів у водоймах району, проводяться заходи з охорони нересту риби та відтворення інших водних біоресурсів.

Дана заборона триватиме з  10 вересня 2022 року по 10 січня 2023 року.

Нерест – це особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження, у цей період вони стають вразливими і безпомічними. В цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок, вона потребує охорони від браконьєрів і від того наскільки успішно та вдало пройде нерест залежить чисельність риби у наших водоймах та майбутнє рибних ресурсів.

Наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Закарпатській області  від 05.09.2022 р. № 236«Про встановлення строків заборони вилову водних біоресурсів та визначення дозволених місць на період осінньо – зимового нересту риби» дозволено на заборонений період здійснення любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з однією приманкою з берега на наступних ділянках рибогосподарських водних об’єктах Закарпатської області:

- на р. Тиса : від прикордонного знаку № 361 в місті Чоп Ужгородського району вверх по течії до с. Кваси Рахівського району;

- на р. Теребля: від місця впадіння в р. Тиса вверх по течії до пішохідного мосту в с.Мерешор;

- на р. Тересва: від місця впадіння в р. Тиса вверх по течії до автотранспортного мосту в с.Нересниця;

- на р. Ріка: від місця впадіння в р. Тиса вверх по течії до автотранспортного мосту на початку с. Нижній Бистрий;

- на р. Боржава: від верхнього б’єфу шлюзу в с.Боржава вверх по течії до автомобільного мосту в с. Довге;

- на р. Латориця: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вверх по течії до автотранспортного мосту в м. Свалява;

- на р. Уж: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вверх по течії до автотранспортного моста в с. Забрідь;

- на замкнених водних об’єктах (озерах, ставках), водосховищах та староріччях (старицях).

Закликаємо громадськість та всіх небайдужих долучитися до охорони нересту риби, яка є невід’ємною частиною природи нашого краю та попереджаємо про встановлену законодавством відповідальність за порушення цих обмежень.

Якщо ви стали свідком правопорушення - просимо невідкладно повідомляти Закарпатський рибоохоронний патруль за телефоном «гарячої лінії»:(098) 585-61-64