Тимчасовий захист українців у Чехії: як його оформити

Дата: 17.01.2023 10:42

Українці, які тікають від війни, можуть подати заяву на тимчасовий захист у Чеській Республіці. Як це зробити – у нашому роз’ясненні.

Право на тимчасовий захист мають громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, згодом виїхали з України та прибули до Чехії після 24 лютого 2022 року.

Заяву на тимчасовий захист можна подати, звернувшись особисто до Крайових центрів допомоги Україні або Міністерства внутрішніх справ.

Потрібні такі документи:

формуляр;

- дійсний закордонний біометричний паспорт (за наявності);

- документи, що засвідчують виїзд з України після 24 лютого 2022 року: штамп у паспорті, підтвердження про гуманітарний перетин кордону або документи, видані на ваше ім’я, які б підтверджували перебування в Україні;

- документ про надання житла (якщо житло не забезпечене антикризовим комітетом):

1) житло, яке надає фізична особа

2) житло, яке надає юридична особа;

- фотографія формату 45х35 мм.

Важливо. Якщо разом із заявою не буде наданий паспорт або інший проїзний документ, процедура оформлення тимчасового захисту може затягнутися.