Після 17-річної перерви Закарпаття нарешті відновило пасажирське залізничне сполучення з Румунією

Дата: 17.01.2023 15:37

Сьогодні у житті Закарпаття важлива подія – після більш ніж десятилітньої тиші коліями Карпат проїхав перший потяг, між українською станцією Рахів і румунською Валя-Вішеулуй.

17 років це сполучення було недоступне для українців. Однак сучасне життя, невикористані можливості, перспективи розвитку двох європейських країн демонструють – залізничне сполучення між Україною та Румунією на часі та напрочуд актуальне.

Вже давно обласна влада працює над тим, щоб відновити проїзд і дозволити відродитися тим зв’язкам і тісним контактам, які існували багато десятиліть між мешканцями нині прикордонних територій двох країн.

Щоб це реалізувати, необхідно було подолати довгий шлях дипломатичного врегулювання питання, і лише після цього взятися за його інфраструктурну частину.

Упродовж 2022 року українські залізничники відремонтували на ділянці Рахів — Ділове — Валя Вишеулуй понад 19 км колій.

"Дякую Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури, а також АТ «Укразлізниця» за злагоджену роботу та взаємодію. Цей проєкт надважливий для Закарпаття і я щиро вдячний за підримку у цьому питанні" - зауважив голова ОВА Віктор Микита

Відновлення залізничного сполучення матиме колосальний вплив і результат для України та Румунії, дозволить налагодити економічні зв’язки та співпрацю, дасть поштовх для розвитку туризму, зокрема і гірськолижних курортів Драгобрат та Буковель.

На жаль, поки що потяг курсуватиме тільки до станції Валя-Вішеулуй. Однак, я переконаний, що після нашої перемоги ми повернемося до питання запуску «Карпатського експресу» з Ужгорода до Івано-Франківська.

Потяг курсуватиме щодня двічі на добу:

Рахів – 06:10, Валя-Вішеулуй приб. – 07:45

Валя-Вішеулуй – 11:45, Рахів приб. – 12:20