Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 09:07

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні Україна разом з усім світом вшановує Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Цю дату обрали не випадково, саме 27-го січня 1945 року  солдати 1-го Українського фронту звільнили в'язнів найбільшого нацистського табору Аушвіц-Біркенау. За час існування якого, загинуло, за різними оцінками, від півтора до 2 мільйонів 200 тисяч осіб.

Трагедія Голокосту не оминула Берегове. У 1938 році у нашому місті проживало близько 6 тисяч 500 євреїв. На той час, це була майже третина місцевого населення. У 1944 році на Берегівському цегельному заводі було створено гетто. Туди примусово вивезли 12 000 тисяч євреїв з міста та його околиць. Пізніше 15, 17 і 19 травня 1944 року всіх ув'язнених було депортовано у концтабір Аушвіц.

Як колись нацисти цілеспрямовано знищували євреїв, так зараз Росія здійснює геноцид українців.

Згадаймо шокуючі історії, які відкрилися світові після звільнення Бучі, Бородянки, Ізюма, Херсонщини...

Цей день – ще одна нагода замислитись про поняття колективної безпеки в сучасному світі, бо якщо в будь-якій його частині розпочинаються агресія й терор, то загроза насправді існує для всіх. І зупинити це свавілля самотужки важко, однак, об’єднавшись, цілком ймовірно.

Маємо пам‘ятати, що непокаране зло повертається сильнішим.

Схиляємо голови перед мільйонами безневинно репресованих життів.