МОЗ підписало меморандум для покращення якості послуг з фізичної реабілітації поранених внаслідок війни

Дата: 09.02.2023 16:52

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та представництвом міжнародної неурядової організації HANDICAP INTERNATIONAL — Humanity & Inclusion в Україні.

Метою нашої співпраці є покращення якості послуг з фізичної реабілітації поранених внаслідок війни, а також доступності та якості послуг протезування й коригування деформації ампутацій, підвищення доступності та якості високотехнологічних послуг для пацієнтів.

«Повномасштабна війна щодня руйнує звичне життя українців. Особливо вразливими є ті, хто зазнав поранень та потребує реабілітації. Впоратися з такими масштабними викликами нам допомагає залученість міжнародних донорів. HANDICAP INTERNATIONAL — один з наших надійних партнерів. Вдячний за потужну підтримку та активну участь у проектах реабілітаційної допомоги. Разом ми робимо велику справу — допомагаємо постраждалим людям швидше повернутися до повноцінного життя», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Наразі реалізуються проекти, направлені на вдосконалення доступу до послуг якісної фізичної реабілітації, психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у різних містах України (Київ, Львів, Дніпро, Чернівці, Вінниця). Крім цього, надається допомога стосовно впровадження реабілітації у разі опіків.

Нещодавно запущено новий проект багатосекторної допомоги людям, які потребують протезування в реабілітаційних центрах в Києві та Львові. Передбачається впровадження інноваційних технологій протезування з мультидисциплінарним підходом.

Під час підписання Меморандуму домовились про поглиблення співпраці за такими напрямами:

- розширення дії проекту в опікових центрах України для покращення якості реабілітаційної допомоги у разі опіків;

- впровадження тренувальних протезів на госпітальному етапі, що включатиме навчання мультидисциплінарних команд.