152 роки від дня народження Лесі Українки

Дата: 25.02.2023 10:02

Сьогодні виповнюється 152 роки від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматургині, громадянської діячки.

Лариса Петрівна Косач-Квітка - велика українська поетеса, одна з найвизначніших постатей в історії національної культури.

Вона належить до того неширокого кола геніальних особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух народу.

"Чи ви знаєте, славетні побратими, що таке убожество? Убожество країни, яку ви називаєте такою великою?… Так, росія величезна, росіянина можна заслати аж на край світу, не викидаючи поза державні межі. Так, росія величезна, голод, неосвіченість, злодійство, лицемірство, тиранія без кінця, і всі ці великі нещастя величезні, колосальні, грандіозні." (1896 рік) Леся Українка.