Уряд ухвалив постанову, що дозволить студентам під час воєнного стану здавати ЄДКІ поза межами України

Дата: 29.03.2023 09:47

Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я». Відповідно до постанови студенти зможуть здавати ЄДКІ за місцем свого перебування або проживання, що забезпечить реалізацію права кожного на здобуття вищої освіти.

Так, частина вітчизняних та майже всі іноземні здобувачі проходять навчання за межами території України. Завершення навчання здобувачами освіти можливе за умови успішного складання ними законодавчо встановленої основної форми атестації – єдиного державного кваліфікаційного іспиту, який складається з таких компонентів:

• інтегрований тестовий іспит «КРОК»;
  • обʼєктивний структурований практичний (клінічний) іспит;
  • іспит з англійської мови професійного спрямування.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, відтепер у разі перебування студента за межами України він матиме можливість скласти іспити у центрах сертифікаційного тестування, визначених Державним некомерційним підприємством «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при МОЗ України», а у разі повернення до України – у вітчизняних закладах вищої освіти.

За інформацією МОЗ УкраїниФото без опису