Країни НАТО за рік надали Україні близько 120 млрд доларів допомоги

Дата: 29.03.2023 10:33

Річний звіт генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, оприлюднений 21 березня, містить оцінку загального обсягу допомоги, яку держави-члени надали Україні з початку повномасштабного вторгнення росії.

Після вторгнення країни-члени НАТО надали безпрецедентну підтримку Україні, виділивши близько 120 мільярдів доларів США військової, гуманітарної і фінансової допомоги у 2022 році.

Найбільшим донором допомоги Україні є Сполучені Штати, але держави Європи й Канада сукупно надали понад половину загального обсягу допомоги; крім того, європейські члени Альянсу прийняли майже п'ять мільйонів біженців з України.

Як підкреслено в документі, розв’язана росією повномасштабна війна проти України є „найбільшою кризою безпеки в Європі з часів Другої світової війни“ та прямою загрозою існуванню всього міжнародного порядку, заснованому на правилах.