24 квітня стартує Український тиждень імунізації.

Дата: 24.04.2023 13:43

Стартував Всесвітній тиждень імунізації: основна мета – нагадати про важливість проведення щеплень для захисту від небезпечних інфекційних хвороб.

В Україні фіксується зниження охоплення населення рутинною вакцинацією не лише через пандемію, але й через війну.

Мільйони українських сімей змінили місце проживання або знаходяться в місцях, де доступ до медичних послуг є обмеженим, а пересування небезпечними. Часом батьки відкладають вакцинацію дітей і не вакцинуються самі через втрачені медичні документи або страх щодо якості вакцин в умовах тривалих відключень електроенергії. Все це призводить до того, що ризики поширення таких інфекцій як гепатит В, кір, туберкульоз, дифтерія, кашлюк тощо значно зростають, що під час війни є надзвичайним викликом для суспільства і системи охорони здоров’я.

Тому, в рамках Українського тижня імунізації, Берегівська районна військова адміністрація нагадує про важливість своєчасної планової вакцинації та надолуження будь-яких пропущених або відкладених щеплень, у тому числі проти COVID-19, особливо серед уразливих груп.

Якщо ваша дитина пропустила якесь щеплення від кору або не має їх взагалі - важливо якнайшвидше надолужити захист.

Вакцина проти кору доступна в Україні та безоплатна в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Ваш сімейний лікар або педіатр може допомогти вам здійснити щеплення та відповісти на будь-які запитання щодо цього.

Закликаємо батьків подбати про вакцинацію своїх дітей, зокрема, від кору, який є важким та дуже заразним захворюванням.