Участь голови Берегівської РДА - начальника РВА у семінарі з підвищення обізнаності громадськості щодо організації протипаводкового захисту під час надзвичайних ситуацій

Дата: 27.04.2023 13:33

Очільник району взяв участь у семінарі з підвищення обізнаності громадськості щодо організації протипаводкового захисту під час надзвичайних ситуацій.

Захід проводиться у межах реалізації проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, що спрямований на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур».

Під час зустрічі обговорили актуальні питання щодо реалізації комплексу заходів для посилення захищеності населених пунктів з обох боків кордону:

• цілі та результати провадження проєкту SAFETISZA;
  • заходи проєкту з організації протипаводкового захисту на угорській частині Батарської системи;
  • сучасну законодавчу базу України та ЄС щодо організації протипаводкового захисту та управління водними ресурсами;
  • захист населених пунктів та територій Берегівського району від шкідливого впливу паводків;
  • підвищення обізнаності населення щодо захисту від паводків та збереження природи.

Фахівці проєкту також ознайомили присутніх із практичними заходами щодо організації протипаводкового захисту території громади, а саме:

•  влаштування фільтраційної криниці, тампонування фільтрації у тілі водозахисної дамби та нарощування гребня дамби на пониженій ділянці за допомогою мішків з сипучими матеріалами;
  • відкачування води з фільтраційної криниці за допомогою мотопомпи;
  • укладання геотекстилю в місці розмиву мокрого укосу дамби; • попередження від переливу паводкових вод через гідроспоруду.