Як спілкуватися з військовими, котрі повернулися з передової або з полону? Як підтримати їх, не зашкодивши?

Дата: 21.05.2023 14:02

Фото без опису Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, надає базові поради:

▪️не створювати додаткових провокацій, не робити сюрпризів;

▪️не ставити тригерні запитання: «Що ти відчував, коли вбивав?», «Коли закінчиться війна?»;

▪️подбати про відчуття безпеки довкола людини. Адже психіці потрібно більше часу, ніж тілу, щоб повернутися до звичного життя.

Це уривок розмови із Тетяною Сіренко — травматерапевткою, експерткою по роботі з постраждалими від тортур, заступницею директора з психологічного напрямку Центру психічного здоров'я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України.Більше цікавих розмов про ментальне здоровʼя – на YouTube-каналі ГО «Безбар’єрність» за посиланням https://www.youtube.com/@bezbaryernist.