Берегівська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Чим небезпечна амброзія?

Дата: 29.05.2023 08:56
Кількість переглядів: 259

Фото без описуПолинолиста Амброзія – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20 - 180 (250) см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів, зневоднючи і виснажуючи його. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тис. тонн води. З кожним роком амброзія поширюється на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу і заглужує культурні посіви.

Розмножується амброзія насінням, яке визріває у серпні – вересні. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч зернят. Схожість зберігає до 10 - 15 років, при сприятливих умовах до 30 - 50 років. У кінці квітня – на початку травня насіння дружно проростає.

Амброзія, як чужинка, не має природних ворогів (тварини амброзію не їдять) і відзначається великою біологічною активністю. Вона здатна заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі.

Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію- підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів.

Методи боротьби:

Старанне очищення посівного матеріалу від насіння амброзії.

Скошування. Подібна  боротьба ефективна в період бутонізації. В фазі вегетації зрізана рослина формує в три рази більше стебел, ніж було. Ефективним вважається п’ятиразове сезонне скошування, яке не дозволить буряну утворити плоди. Якщо до цвітіння рослини не ліквідовані, і вже утворились зелені плоди, то саме в цей час скосити і обов’язково спалити. Так, як насіння амброзії  має властивість дозрівати будучи вже скошеною. 

Висмикування з корінням. Даний метод ефективний на малих ділянках.

Хімічна дія. На великих площах застосовують гербіцид.

І так, ви тепер знаєте, як амброзія шкодить людині, саду і городу. Але ви також знаєте, як боротися з амброзією. Хай ці знання допоможуть зберегти ваше здоровя і здоровя вашого саду, городу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь