В Берегівській РВА відбувся форуму з питань протидії та запобігання насильству у Закарпатській області
За ініціативи та участі громадської організації «Неємія» та за підтримки Управління Верховного комісару ООН у справах біженців у Берегівській РВА відбувся форуму з питань протидії та запобігання насильству у Закарпатській області.
«Домашнє насильство є актуальною проблемою України й наш район не є винятком. Попри те що в нашій державі йде війна, багато хто залишається на одинці зі своїми особистими труднощами. Тож дуже важливо звернути увагу, зрозуміти, допомогти та захистити тих, хто страждає й не насмілюється озвучити та зробити конкретні кроки на шлях вирішення та захисту своїх прав», - зазначив у своєму вітальному слові очільник Берегівської РВА Віталій Матій.
Семінар проведено фахівцями обласного департаменту соціального захисту населення, представниками Національної поліції України, правової допомоги, міжнародної організації та громадського сектору.
Мета форуму: налагодження ефективної міжвідомчої співпраці та розвиток системи послуг у сфері запобігання та протидії насильству в Закарпатській області, а також поширення інформації щодо запобігання та реагування на випадки ГЗН та домашнього насильства відповідно до законодавства України.
У роботі заходу взяли участь перша заступниця голови Берегівської РДА Єва Данич, директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА Віктором Мацолою, представники правоохоронних органів, територіальних громад, громадських організацій та фахівці соціальної сфери району.
Під час семінару розглянули такі питання:
- громадські організації, як суб’єкт в розбудові системи запобігання та протидії ГЗН та ДН в регіонах та громадах, на прикладі ГО «Неємія»;
- ризики ГЗН у кризових ситуаціях, під час воєнних дій та переміщення осіб з метою пошуку безпечного місця;
- механізми підтримання спеціалізованих сервісів з протидії ГЗН у громадах;
- роль Національної поліції у забезпеченні належного реагування на домашнє насильство та насильство за ознакою статі;
- послідовність юридично значимих дій для отримання правового захисту у випадках ГЗН та ДН;
- роль громадського сектору у запобіганні та протидії ГЗН на прикладі ГО «Неємія»;
- інтеграція дітей ВПО у місцеві громади як інструмент зниження ризиків булінгу в дитячому колективі;
- Роль аудитів безпеки у знижені ризиків ГЗН у громаді.
Учасники семінару мали можливість отримати відповіді від фахівців соціальної сфери на проблемні питання та напрямки реалізації програми запобігання та протидії домашньому насильству в Берегівському районі.