МОЗ: охоплення щепленнями дітей першого року життя у 2023 році стабільно зростає

Дата: 02.06.2023 15:35

За підсумками чотирьох місяців 2023 року охоплення щепленнями дітей першого року життя (від запланованого на рік) наступне:

• туберкульоз вакцинію БЦЖ отримали 26,5%,
  • гепатит В – 29%,
  • поліомієліт (діти до року) – 30,8%,
  • кір, паротит, краснуха у 12 місяців (КПК-1) – 31,6%,
  • кашлюк-дифтерія-правець трьома дозами щеплено (АКДП-3) – 31,7%,
  • гемофільна інфекція діти у віці 1 рік – 30,2%.

Охоплення обов’язковими профілактичними щепленнями дітей першого року життя щомісяця підвищується та перевищують показники аналогічного періоду 2022 року.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Щеплення проти цих та інших захворювань, внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Усі вакцини є в Україні. Вони безоплатні. Записати дитину на щеплення батьки можуть у сімейного лікаря або в будь-якому закладі охорони здоров'я, який надає послуги з імунізації. Також під час огляду у педіатра чи сімейного лікаря можна перевірити вакцинальний статус дитини та надолужити пропущені щеплення.