Країни G7 погодили декларацію підтримки України

Дата: 12.07.2023 08:54

Країни G7 погодили декларацію підтримки України: що це означає

Декларація враховує потреби України та можливості союзників. Далі Україна та окремі країни-гаранти укладуть двосторонні безпекові угоди, повідомив керівник ОПУ Єрмак.

Ключовою тезою Декларації є підтвердження того факту, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону. Цю тезу підкріплює згадка про майбутнє членство України в НАТО, – додав він.

Гарантії безпеки включають:

• Заходи з допомоги Україні у захисті від агресії. Постачання зброї, підтримка в розбудові ОПК, навчання, співпраця в галузі розвідки та кібербезпеки.
  • Заходи на випадок нової агресії. Негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни.
  • Підтримка у притягненні рф до відповідальності за агресію. Подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.