В Україні майбутнім водіям дозволили не проходити теорію в автошколах, а вчити самостійно

Дата: 13.07.2023 13:54

Верховна Рада на засіданні 13-го липня прийняла в цілому законопроєкт №7354, який дозволяє вчити теористичну частину іспиту на отримання водійських прав самостійно.

Особи, які вирішили самостійно вчити правила дорожнього руху, мають допускатися до теоретичного іспиту на рівних правах із курсантами автошкіл. Раніше від майбутніх водіїв вимагали проходити підготовку, зокрема теоретичну, в акредитованих закладах. Практичний курс, як і раніше, потрібно проходити в автошколах.

Кодекс України про адміністративні правопорушення двома новими статтями:

• порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн);
  • порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн).

Нові штрафи набудуть чинності наступного дня після опублікування закону. Самостійне проходження теорії – через три місяці після оприлюднення закону.

Верховна Рада підтримала законопроєкт.