Берегівська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Зміни до порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Дата: 24.07.2023 14:55
Кількість переглядів: 158

Фото без опису

11 липня 2023 року, Уряд прийняв постанову №709 "Про деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб", у рамках якої були внесені певні зміни до порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Метою цієї постанови стало осучаснення умов, за яких здійснюється підтримка внутрішньо переміщених осіб, що втратили своє житло через військові дії та були змушені залишити свої домівки з-за бойових дій або тимчасової окупації територій.

Зокрема, вказаними змінами передбачено, що для всіх внутрішньо переміщених осіб, які на теперішній час отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату допомоги на один шестимісячний період - до кінця січня 2024 року.

Надання допомоги продовжується особам, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами. Розмір допомоги складатиме 3 тис. грн для осіб з інвалідністю та дітей та 2 тис. грн для інших внутрішньо переміщених осіб, які залишаються на території України.

При цьому, надання допомоги на проживання не буде подовжено внутрішньо переміщеним особам, які:

 • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
 • відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
 • повернулися до покинутого місця проживання;

Звертаємо увагу, що продовження допомоги здійснюється автоматично, без необхідності додаткового звернення внутрішньо переміщених осіб.  

Крім цього, з 1 вересня поточного року надання та виплату допомога буде подовжено для громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

А саме, з 1 вересня 2023 року виплату буде припинено внутрішньо переміщеним особам, які від моменту ухвалення даної постанови:

 • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
 • придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
 • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
 • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
 • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.

У разі прийняття рішення про припинення надання допомоги, за результатами проведеної верифікації Міністерством фінансів України, внутрішньо переміщену особу буде повідомлено органом соціального захисту населення.

У разі незгоди з прийнятим рішенням, внутрішньо переміщена особам має право оскаржити таке рішення органу або надати підтверджуючі документи для поновлення отримання допомоги.

Варто зазначити, що вказаною постановою надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення. Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народились у внутрішньо переміщених осіб після переміщення і, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання співпадало з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО).

Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.

Наголошуємо, що нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 1 серпня 2023 року.

Для внутрішньо переміщених осіб, які вперше звернуться за отриманням допомоги після 1 серпня 2023 року, допомога буде призначатися на шість місяців, на сім’ю, та буде виплачуватися щомісячно одному з членів сім’ї (далі ‒ уповноважена особа).

Внутрішньо переміщеним особам, які вперше звернуться за отриманням допомоги після 1 серпня 2023 року, допомога може бути призначена на другий шестимісячний період за зверненням, якщо в родині є:

 • діти з інвалідністю,
 • особи, які доглядають за особою з інвалідністю,
 • особи пенсійного віку;
 • які мають трьох і більше дітей віком до 18 років
 • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
 • якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Однак, допомога на другий шестимісячний період не призначатиметься, якщо протягом трьох місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. грн. одним платежем.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь