Завершено ІІ етап селф-скринінгу адаптації законодавства України до права ЄС
Завершено ІІ етап первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (селф-скринінг). Протягом двох місяців органи державної влади опрацювали близько 28000 актів права ЄС, та за результатами підготували 34 звіти для наповнення майбутньої Національної програми нормативно-правового наближення українського законодавства до актів права ЄС.
Кабінету Міністрів України було надано 31 звіт, підготовлений фахівцями Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства юстиції, Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства енергетики, Державної служби статистики та Антимонопольного комітету України.
Ще 3 звіти від Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку будуть подані у найкоротші терміну після фінального доопрацювання.
Після опрацювання звітів, за участі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, заплановано наступні кроки:
- формування актуального переліку acquis;
- узагальнений перелік уже ухваленого українського законодавства, що відповідає acquis;
- аналіз розбіжностей між станом імплементації acquis в рамках Угоди про асоціацію та актуальним правом ЄС;
- розробка Національної програми адаптації законодавства до права ЄС та плану імплементації acquis (на заміну Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію);
- розробка проєктів нормативно-правових актів, що мають бути прийняті в рамках переговорного процесу;
- ухвалення відповідних законопроєктів;
- імплементація прийнятого законодавства;
- моніторинг проєктів законів на відповідність європейським зобов'язанням;
- опрацювання підходів до формування переговорних позицій;
- надання підтримки Єврокомісії у здійсненні підготовки до офіційного скринінгу в 2024 році.
Довідково
І етап селф-скринінгу завершився 30 червня. Понад 80 органів державної влади та державних установ було залучено до проведення селф-скринінгу за 34 переговорними розділами.
Детальніше з результатами можна ознайомитись у презентації.
Селф-скринінг – це процес перевірки національного законодавства на відповідність актуальному праву ЄС для виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до Євросоюзу.