Єва Данич: онлайн участь у засідання Координаційного штабу підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації

Дата: 04.09.2023 15:51

Усі заклади Закарпатської області, де надають послуги з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, з'являться на зручній інтерактивній мапі. Картування таких осередків передбачає Всеукраїнська програма підтримки ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською.

На одній платформі буде доступна вся інформація про заклади та послуги, які можна в них отримати, повідомив Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОВА під час засідання Координаційного штабу підтримки цивільного населення при обласній військовій адміністрації.

Участь у онлайн-засіданні взяли: перша заступниця голови Берегівської РВА, начальник управління соціального захисту населення Берегівської РВА Василь Ганькович та його заступниця Олена Беркі.

За словами Петра Добромільського, ветерани, військовослужбовці, місцеві мешканці й вимушені переселенці зможуть обрати найзручніший осередок, який відповідатиме їхнім потребам, та отримати кваліфіковану підтримку у сфері ментального здоров’я.

«Перед початком етапу картування провели опитування серед надавачів та отримувачів соціальних послуг. Анкетування пройшли 500 організацій, що забезпечують підтримку населення, і понад пів тисячі тих, кому необхідна така фахова допомога. Це дало змогу визначити цільові аудиторії та чітко окреслити їхні потреби», - відзначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Закарпатській області Таїсія Симочко.

Також координаторка повідомила, що зараз проводяться додаткові опитування серед надавачів послуг щодо того, які навчання вони пройшли. Проходить підготовка спеціалістів первинної ланки, щоб рівень соціальної підтримки був високим у громадах. Такі заходи дозволять підвищити рівень обізнаності населення щодо того, де і як можна отримати необхідну допомогу, та сприятимуть збільшенню кількості фахівців, які працюватимуть з краянами.

Під час засідання обговорили особливості впровадження національного проєкту «Ти як?» у Закарпатській області та розглянули питання щодо створення мережі ветеранських хабів у регіоні, працевлаштування ВПО й забезпечення твердим паливом (дровами) в осінньо-зимовий період закарпатців, які прихистили вимушених переселенців.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису