Уряд проведе індексацію пенсій

Дата: 24.09.2023 12:23

З 1 березня 2024 року вже вдруге під час великої війни Уряд проведе індексацію пенсій, – Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, цього разу в нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно.

Як це працюватиме?

Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент.

Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, – отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні – отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої – 8 балів. Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати.

Таким чином солідарна пенсійна система буде захищеною від інфляції та девальвації.Фото без опису