Помічники ветеранів будуть допомагати бійцям перейти від військової служби до цивільного життя

Дата: 24.10.2023 10:51

Помічники ветеранів будуть допомагати бійцям, які повертатимуться з фронту додому, перейти від військової служби до цивільного життя. В основі такого супроводу – принцип «рівний з рівним», що неодмінно сприятиме швидшій, легшій та якіснішій адаптації наших захисників.

Саме зараз триває прийом заяв від кандидатів на посади помічників ветерана в Закарпатській області. У пріоритеті – ветерани й ветеранки, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

Подати заяву до 27 жовтня можна на порталі е-Ветеран за посиланням. Як це зробити – дивіться покрокову відеоінструкцію нижче.

Кандидатами у помічники ветерана мають бути громадяни України, які вільно володіють державною мовою, мають освіту не нижче молодшого бакалавра та загальний стаж роботи не менше 2 років. Також серед вимог – знання законодавства України, зокрема у сфері гарантій соціального захисту ветеранів війни, надання публічних (електронних публічних) послуг.

Помічник ветерана має володіти такими особистими якостями та компетенціями:

• аналітичне мислення: здатність ефективно опрацьовувати текстову інформацію;
  • наполегливість та орієнтація на результат;
  • високо розвинені навички комунікації, зокрема й письмової;
  • високорозвинені навички організації роботи та контролю виконання завдань;
  • лідерство/мотивування людей;
  • вміння встановлювати, розвивати та підтримувати професійну мережу контактів та координувати свої зусилля з іншими залученими сторонами;
  • вміння користуватися комп’ютерним обладнанням та програмним забезпеченням;
  • користуватися реєстрами, базами даних.

Помічник ветеранів надаватиме послуги й підтримку щодо:

• консультування стосовно державних та місцевих програм підтримки ветеранів;
  • отримання статусів;
  • медичної допомоги та соціально-психологічної реабілітації, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
  • проходження медико-соціальної експертизи;
  • подання документів на отримання пільг та виплат, передбачених державними та регіональними (місцевими) програмами;
  • отримання комунальних, медичних, соціальних послуг, послуг у сфері зайнятості та ін.

Детальніше про початок експериментального проєкту Мінветеранів із впровадження інституту помічника ветерана в Закарпатській області дивіться за посиланням.