У Міноборони й ЗСУ запровадили ще чотири стандарти НАТО

Дата: 28.11.2023 09:58

У Міністерстві оборони та Збройних силах України протягом жовтня-листопада поточного року запроваджені ще чотири стандарти НАТО.

Ідеться про наступні стандарти Альянсу:

«Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі» (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах);

«Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО» (забезпечення командирів і їхніх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій);

«Проведення сухопутних тактичних дій» (забезпечення керівництвом щодо планування й виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати в межах будь-якої операції і будь-якої кампанії);

«Повітряні та космічні операції» (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).

«Загалом в Альянсі існує 1135 стандартів – тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%)», – зауважили в міністерстві.

Наголошується, що запровадження стандартів НАТО у складові сектору безпеки та оборони є пріоритетним завданням для України на шляху до членства в Альянсі.