10 січня відбулось засідання Ради Україна - НАТО

Дата: 11.01.2024 14:06

10 січня відбулось засідання Ради Україна - НАТО на рівні послів після нещодавніх хвиль потужних російських авіаударів по українському цивільному населенню та інфраструктурі.

Члени Альянсу рішуче засудили ескалацію російських повітряних ударів по Україні, а також використання росією балістичних ракет з Північної Кореї і безпілотників з Ірану.

Під час засідання члени НАТО підтвердили своє зобов'язання і надалі посилювати обороноздатність України. Так, за допомоги НАТО члени Альянсу закуповують до 1000 зенітних ракет для систем “Patriot” для поповнення своїх запасів, продовжуючи посилювати протиповітряну оборону України.

Німеччина нещодавно передала Україні системи ППО “Patriot” і "Skynex" і додаткові ракети для системи ППО "IRIS-T", а Велика Британія надсилає до України близько 200 ракет для систем ППО.

Члени Альянсу чітко заявили, що вони продовжать надавати Україні значну військову, економічну і гуманітарну допомогу, а багато членів Альянсу окреслили плани щодо надання додаткових можливостей на мільярди євро у 2024 році.

Засідання було скликане на прохання України. Головував на засіданні Ради Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Детальніше про Раду Україна-НАТО та хронологію засідань – в інфографіках