Нарада щодо нововведення «Про прикордонний режим» та дотримання встановлених режимних заходів в межах прикордонної смуги Берегівського району

Дата: 27.03.2024 16:14

Нововведення «Про прикордонний режим» та дотримання встановлених режимних заходів в межах прикордонної смуги Берегівського району обговорили на сьогоднішній  нараді під керівництвом очільника Берегівської РВА Віталія Матія, за участю його заступника Іштвана Локіти, начальника штабу Мукачівського прикордонного загону полковника Віктора Артемчука, керівників громад, території населених пунктів яких знаходяться вздовж лінії державного кордону.

В ході наради начальник штабу Мукачівського прикордонного загону полковник Віктор Артемчук надав детальні роз’яснення про внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року №1147 «Про прикордонний режим» та надав відповіді учасникам заходу на всі важливі питання щодо нових обмежувальних заходів для уникнення незаконного перетину кордону і спрощення проживання у прикордонній смузі для місцевих жителів.

Також наголосив, що такі зміни націлені на запобігання порушення державного кордону і в першу чергу стосуються чоловіків від 18 до 60 років, які їдуть до кордону з ціллю незаконного його перетину.

Важливо! У межі прикордонної смуги не входять населені пункти. Тобто пересування на території міста, села чи селища не потребує спеціальних дозволів.

Для в’їзду у прикордонну смугу потрібен дозвіл Держприкордонслужби, який надається на безоплатній основі упродовж 10 робочих днів з дня надходження звернення від громадянина або організації.  Для Берегівського району це Чопський та Мукачівський прикордонні загони, відповідно до зон відповідальності.

У зверненні на отримання дозволу обов’язково вказуються:

• прізвище, ім’я та по батькові особи, дата народження, громадянство (підданство) особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги, реквізити документа, що посвідчує її особу, місце проживання (місце перебування), засоби зв’язку;
  • вид дозволу (на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск) та строк дії дозволу (для дозволів на в’їзд і провадження робіт);
  • мета та правові підстави для отримання дозволу.

На завершення наради Віталій Матій звернувся до очільників громад з проханням розглянути важливе питання щодо допомоги Державній прикордонній службі в облаштуванні інженерних споруд на державному кордоні, що може дати можливість зменшити кількість додаткових заходів виявлення та попередження правопорушень біля кордону та з метою забезпечення національної безпеки і оборони нашої держави.Фото без описуФото без описуФото без опису