Право осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, на забезпечення путівками, пільговим санаторно-курортним лікуванням або компенсацією

Дата: 11.07.2024 11:37

Урядом прийняте рішення про те, що відповідно до пункту 2 Порядку постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №187 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 №120), прийнятою на виконання статті 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (далі Закон), за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Соціальний захист осіб з інвалідністю», постраждалі особи забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням або виплатою компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Постраждалі особи мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи (пункт 10 Порядку).

Для цього постраждалій особі необхідно подати заяву разом з належними документами, перелік яких визначено пунктом 6 Порядку, до управління соціального захисту населення районної військової адміністрації, або органу соціального захисту населення чи уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи посадовим особам центру надання адміністративних послуг.