Берегівська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» – особлива.

Дата: 26.11.2024 17:39
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

🫂 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» – особлива. З одного боку, ми постійно вчимось у країн, де програми з ментального здоров’я працюють багато років. Та водночас прокладаємо на цій основі свій унікальний шлях. Бо наш виклик не схожий на жодні інші. Програма має захищати психіку наших людей під час страшної агресії проти України, лікувати свіжі рани.

🇺🇦 Сьогодні говорила про це, відкриваючи форум «Стійкість людини ↔️ стійкість системи» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за участю Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, заступниці керівника Офісу Президента України Ірини Верещук, представників регіонів, громад, експертів, міжнародних партнерів і, звісно, психологів.

Форум ментального здоров’я – це триденний майданчик для обміну досвідом і напрацювання подальших рішень на шляху розбудови системи та послуг із ментального здоров’я в Україні під час війни та відновлення.

Ще на минулому форумі чула від наших іноземних учасників та експертів: «Нам є чого повчитися в українців». Це висока оцінка. Справді, наші фахівці допомагають, перебуваючи в таких самих екстремальних умовах, що і їхні пацієнти. Вже маємо такі результати:

📍 Понад 375 тисяч українців цьогоріч були охоплені підтримкою з ментального здоров’я на «первинці» – у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Це втричі більше, ніж торік.

📍 Понад 108 тисяч фахівців пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP.

📍 209 тисяч педагогів закінчили навчання, щоб допомагати школярам у різних станах.

📍 185 центрів життєстійкості працюють у різних регіонах України.

📍 89 % особового складу МВС пройшло навчання з першої психологічної допомоги.

📍 Майже 19 тисяч тренінгів із самодопомоги, взаємодії з людьми з бойовим досвідом тощо проведено в регіонах.

На світовому рівні на 77-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я ухвалено резолюцію щодо ментального здоров’я, яку ініціювали Україна й Нідерланди за підтримки та співавторства 27 держав – членів ВООЗ.

Так, досвід українців через російський напад сьогодні описують терміном «травматичний». На жаль, ми не можемо вилікувати всі рани. Але можемо дати кожному, кому боляче, відчуття підтримки, розуміння та небайдужості.

👉 Не лише професійні психологи чи лікарі: усі ми разом, усе суспільство, – це і є програма ментального здоров’я. Підтримуючи одне одного, підтримуємо всю країну. Бо стійкість одного – це стійкість мільйонів.

Форум організовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, що надає експертну підтримку «Ти як?», та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, що здійснює її супровід та впровадження.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь