Берегівська районна військова адміністрація
Закарпатська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Кампанія декларування за 2024 рік

Дата: 12.03.2025 13:32
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

Нагадуємо що триває кампанія декларування за 2024 рік, яка завершується 31 березня 2025 року. Подавайте свої декларації вчасно та без помилок.

Що робити декларанту, якщо він виявив в декларації помилку?

Декларант має 30 днів після подання декларації на внесення виправлень. Якщо цей строк пропущений, можна подати пояснення через персональний електронний кабінет Реєстру декларацій, додавши документи, які підтверджують помилку.

Якщо пояснення подані до початку повної перевірки декларації, уповноважені особи НАЗК врахують їх під час аналізу.

Щоб уникнути помилок в деклараціях, НАЗК радить:

перевіряйте всі дані перед поданням декларації;

використовуйте функцію автозаповнения чернетки декларації, щоб уникнути технічних помилок;

не ігноруйте повідомлень про помилки у Реєстрі декларацій - своєчасне їх виправлення допоможе уникнути наслідків.

НАЗК розробило в Реєстрі декларацій спеціальну функцію «Дані для декларації», яка дозволить спростити процес заповнення декларації та уникнути помилок.
Наразі за допомогою цієї функції за ініціативою декларанта на стадії створення чернетки декларації НАЗК збирає та передає декларанту в його особистий кабінет Реєстру декларацій інформацію (у вигляді, адаптованому до форми декларації) про наявні у нього:

  • об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки (для розділу 3 декларації);

  • об’єкти незавершеного будівництва (відомості про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) (для розділу 4);

  • транспортні засоби, у тому числі водні та повітряні засоби, крім інформації щодо тракторів, самохідних шасі, сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин і механізмів (для розділу 6);

  • акції (пакет 5% і більше) акціонерних товариств (для розділу 7);

  • корпоративні права в товариствах (для розділу 8);

  • кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (для розділу 9);

  • доходи (для розділу 11);

  • пенсійні та соціальні виплати (для розділу 11);

  • спадщину (розділ декларації залежить від виду активу);

  • наявні обтяження рухомого майна (для розділу 13).

Варто пам’ятати, що за умисне неподання та несвоєчасне подання без поважних причин суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна або адміністративна відповідальність.

Кримінальна відповідальність за статтею 366-2 КК України „Декларування недостовірної інформації” настає, якщо розбіжність між внесеними декларантом та достовірними відомостями становить:

від 500 до 2 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто в цьому випадку загрожує покарання у вигляді штрафу в розмірі від 3 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн - 68 тис. грн), або громадських робіт від 150 до 240 годин, або обмеження волі до 2 років із забороною займати певні посади до 3 років;

понад 2 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб - покарання у вигляді штрафу від 4 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи, обмеження або позбавлення волі до 2 років, а також заборона займати певні посади до 3 років.

Адміністративна відповідальність, передбачена частиною 4 статті 172-6 КУпАП „Порушення вимог фінансового контролю”, настає, якщо невідповідність даних, зазначених у декларації, становить розмір від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. В цьому випадку щодо правопорушника застосовується штраф від 1 тис. до 2,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відомості про осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, вносяться до Реєстру порушників.

НАЗК проводить повні перевірки декларацій за ризик - орієнтованим підходом. Порядок проведення повної перевірки декларації розмежовує поняття недостовірних та неточних відомостей залежно від розміру виявлених розбіжностей у декларації.

Недостовірні відомості - це відомості у декларації, які відрізняються від достовірних на суму, що перевищує 100 прожиткових мінімумів, та/або відомості, які не дають змоги ідентифікувати члена сім’ї суб’єкта декларування чи об’єкт декларування.

Відомості, зазначені у декларації, які відрізняються від достовірних на суму, що не перевищує 100 прожиткових мінімумів, та/або відомості, які не відповідають дійсності, але за сукупністю інших відомостей дають змогу ідентифікувати члена сім’ї суб’єкта декларування чи об’єкт декларування, є неточними.

Як обчислюється розмір недостовірних відомостей?

Визначається різниця між задекларованими та достовірними даними щодо кожного об’єкта.

Обчислюється загальна сума розбіжностей у кожному розділі декларації.

Загальна сума усіх невідповідностей у декларації відображається у висновку “Довідки за результатами проведеної повної перевірки” як результат проведення повної перевірки в частині з’ясування достовірності задекларованих відомостей.

Висновок про те, чи встановлені розбіжності у декларації є неточними чи недостовірними відомостями, залежить саме від загальної суми виявлених розбіжностей даних у всіх розділах декларації. Детальніше читайте за посиланням https://nazk.gov.ua/uk/povna-perevirka-deklaratsii-yak-rozrahovuetsya-rozmir- nedostovimyh-vidomostey/.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь