Берегівська районна державна адміністрація

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Матій провів нараду з питань енергоефективності

DSC_0002Так, з метою проведення енергетичного аудиту будівель, в яких розташовані об’єкти соціальної інфраструктури (дитячі садки, заклади освіти, охорони здоров’я, будинки культури, школи мистецтв) і які знаходяться у підпорядкуванні відділів освіти, молоді та спорту, культури і туризму та охорони здоров’я – перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Матій дав доручення керівникам відповідних підрозділів в найкоротші терміни зробити енергетичні паспорти.

«Саме енергетичний паспорт будівель дає змогу визначити потенціал енергозбереження, джерела та вели­чини використання паливно-енергетичних ре­сурсів, розробку енергозберігаючих заходів, їх техніко-економічну оцінку, що є немало важливим на сьогоднішній день, адже одним з пріоритетних завдань Уряду є впровадження енергоефективності та енергетичної незалежності.», – зауважив Віталій Омелянович.

Під час наради також обговорили завершення опалювального сезону.


Нарада з керівниками структурних підрозділів РДА

DSC_0024Голова райдержадміністрації Іштван Петрушка провів робочу нараду з керівниками структурних підрозділів.

На  нараді  розглянуто завдання на поточний тиждень: підготовка до Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистішою», питання управління соціального захисту щодо нарахування субсидій, стан подання електронних декларацій,виконання доручень і розпоряджень голови та  проблемні питання кожного структурного підрозділу РДА.


На засіданні колегії райдержадміністрації підсумували соціально-економічний розвиток району, виконання місцевих бюджетів за 2016 рік та соціально-правовий захист дітей-сиріт

DSC_001824 березня, при голові райдержадміністрації Іштвану Петрушці, відбулося засідання колегії райдержадміністрації.

На порядку денному розглядалися підсумки економічного і соціального розвитку району за 2016 рік (інформував Володимир Нестеровський – начальник відділу  економічного розвитку і торгівлі) та підсумки виконання місцевих бюджетів району за 2016 рік (інформувала Олена Ваш – начальник  фінансового управління).

Також аналізували стан соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З цього питання доповідав Німец Анатолій Петрович – в.о. начальника служби у справах дітей райдержадміністрації. Зокрема він зазначив Детальніше…


До уваги любителів–рибалок

zapret-ribalki-710x434На виконання розпорядження голови Закарпатської ОДА, повідомляємо про проведення заходів з охорони водних біоресурсів на період весняно-літнього нересту риби.

Управлінням Державного рибного господарства у Закарпатській області наказом (ознайомитись тут) встановлено строк заборони на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів з 25 березня по 15 травня 2017 року та визначено дозволені ділянки водойм для здійснення любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спіннінгом з берега.


Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Пам’ятайте, профілактика – краща за лікування!

17265134_607534162704649_4392098521381501706_n24 березня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Бережіть своє здоров’я – зробіть флюорографію!

Загалом рівень захворюваності зараз знижується, та разом з тим ми спостерігаємо поширення мультирезистентної форми туберкульозу. На туберкульоз наразі хворіють майже чверть мільйона українців.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що поширюється від людини до людині повітрям. Його викликає мікобактерія туберкульозу.Кожен має знати про основні симптоми захворювання. Будьте пильними і звертайтеся до лікаря, якщо помітили схожі симптоми Детальніше…


Всеукраїнський конкурс “Кращий державний службовець” у 2017 році

konkurs-vk-uaНа виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152 Національним агентством України з питань державної служби оголошується проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”.

Конкурс проводиться з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців Детальніше…


Чергова нарада-семінар з головами сільських рад Берегівського району

DSC_0004Сьогодні, під керівництвом голови райдержадміністрації Іштвана Петрушки, відбулася нарада-семінар головами та секретарями сільських рад району.

Участь у нараді також взяли – заступник голови районної ради Василь Горват, заступники голови райдержадміністрації  – Віталій Матій та Федір Бімба, керівники структурних підрозділів.

У ході семінару було розглянуто та надано кваліфіковані пояснення на такі питання Детальніше…


Вирішення одного з найважливіших питань – ремонт автошляхів на Берегівшині

DSC_0125Вчора голова райдержадміністрації зустрівся із головним інженером Закарпатського облавтодору – Володимиром Стадником, під час якої узгодили та підписали проектно-кшторисну документацію на капітальний ремонт автодороги Берегово – Мукачево та Берегово – Вілок. Ремонтні роботи буде розпочато у найближчий час.

Також, стало  відомо (повідомлення у на сторінці “Фейсбук” народного депутата Валерія Лунченка), що сьогодні ратифікували рамковий договір між Урядом України та Урядом Угорщини про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги Детальніше…


Голова РДА Іштван Петрушка відвідав центральну районну лікарню

DSC_0151Сьогодні голова райдержадміністрації Іштван Петрушка відвідав Берегівську центральну районну лікарню, де разом із головним лікарем Іваном Малешом оглянули матеріально-технічну базу та стан будівлі хірургічного корпусу, яка збудована ще у 1936 році та є архітектурною пам’яткою чеського періоду. І саме це дещо ускладнює проведенню тут ремонтних робіт, адже для цього потрібні ціла низка дозвільних документів Детальніше…


НАЗК: Роз’яснення щодо заповнення електронних декларацій

logoНаціональне агенство з питань запобігання корупції на своєму офіційному сайті розмістило відповіді на найпоширеніші запитання, які надходять від суб’єктів декларування.

Ознайомитись із роз’ясненням щодо заповнення електронних декларацій та найбільш поширеними питаннями, що виникають у суб’єктів декларування під час подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування можна за діючими посиланнями.

Завантажити лист заступника голови НАЗК із роз’ясненнями про заповнення електронної декларації “в паперовому вигляді” можна тут.


Голова райдержадміністрації Іштван Петрушка на засіданні Ради регіонального розвитку

17264172_1306079576124793_1728923653983220634_nГолова райдержадміністрації Іштван Петрушка взяв участь у П’ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.
Тут розглядалися питання соціально-економічного розвитку (підвищення рівня мінімальної зарплати, децентралізації, розвитку дорожньої інфраструктури, реформи системи охорони здоров’я та змін у загальній середній освіті) та Стратегія розвитку України загалом.
Під час засідання Ради, очільник району також провів зустріч із Міністром освіти і науки України – Лілією Гриневич, в ході якої обговорили реформу та нововведення у галузі освіти.


Пам’ятка роботодавцям Берегівського району

1443904796_memoТрудові відносини всіх працівників в Україні регулює Кодекс законів про працю України.

Основними трудовими правами працівників є одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру.

Мінімальна заробітна плата з 01.01.2017 3200 грн. – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може проводитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці Детальніше…


Зустріч з керівником добровольчого шпиталю

DSC_0120Голова райдержадміністрації Іштван Петрушка провів зустріч із віце-президентом ПДМШ ім. Миколи Пирогова – Олександром Гагаєвим, під час якої обговорили можливості проведення медичного обстеження жителів району на виявлення факторів ризику серцево-судинних захворювань.

ПДМШ ім. Миколи Пирогова є наймасштабнішим недержавним проектом із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення антитерористичної операції (АТО), але наразі медики-добровольці розширюють сферу своєї діяльності Детальніше…


Звернення Президента України до українського народу з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України

6953f383a9ea5 (1)Президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України.
– Ми пам’ятаємо доблесть оборонців Карпатської України, які мужньо боронили рідну землю від загарбників, – йдеться в зверненні. – Подвиг героїв Красного Поля завжди житиме в серцях українців. Нині Україна протистоїть агресії з боку Російської Федерації, яка у будь-який спосіб намагається відібрати в українців право на свободу, соборність і суверенітет. Подвиг закарпатців на Красному Полі, звитяга усіх борців за незалежність закликають нас до єднання, до спільної боротьби заради майбутнього України, її процвітання і добробуту, задля миру і злагоди на нашій землі.
Повний текст звернення додається.


Відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

17343054_767786380043510_6985645386666018687_nСьогодні, при голові райдержадміністрації Іштвану Петрушці, відбулося засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

У 2016 році робочою групою проведено 15 виїздів та обстежено 274 суб’єкти господарської діяльності і виявлено 99 найманих працівників, з якими трудові відносини не оформлені, із них за видами економічної діяльності району: торгівля – 33 особи, діяльність готелів та ресторанів – 32 особи, будівництво – 17 осіб, промисловість – 17 осіб. Роботодавців зобов’язано укласти трудові договори та повідомити Берегівське відділення Виноградівської ОДПІ ГУ Державної фіскальної служби у Закарпатській області. Детальніше…


Урочисті заходи з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України

DSC_005615 березня, вже традиційно, на Красному Полі біля Хуста вшановуємо проголошення незалежної Карпатської України, пам’ять її Президента, Героя України – Августина Волошина та полеглих у бою карпатських січовиків.

Вклонилися пам’яті захисників Карпатської України та поклали квіти до пам’ятного знаку і представники Берегівщини, на чолі з першим заступником голови райдержадміністрації – Віталієм Матієм Детальніше…


Цьогоріч відзначаємо 78-у річницю Карпатської України

tablonКарпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу. Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі Детальніше…


15 березня – День угорської революції 1848 року

10402822_923208954444399_439554277721798516_n15 березня у місті Пешті (нині частина Будапешта) почалася «Угорська весна” – буржуазна революція, безкровне національно-визвольний рух угорців за незалежність від влади австрійської династії Габсбургів, який пізніше переріс у війну проти Австрії та її союзників.

Револю́ція 1848—1849 років в Угорщині — демократична революція в Угорщині, що входила до складу Австрійської імперії, одна з європейських революцій 1848—1849 років. Серед задач революції було встановлення демократичних прав і свобод, ліквідація феодальних пережитків, перед усім в аграрних відносинах, а також досягнення національної незалежності Угорщини Детальніше…


Служба у справах дітей інформує: дедалі більше дітей-сиріт на Закарпатті виховується в родинах

224На Закарпатті з року в рік зменшується кількість дітей, які мешкають у неспроможних сім’ях. На початку минулого року таких в області було  734 у 305 родинах), а на початку нинішнього 709  дітей у 294-х.  Також зменшується і кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: з 2301 дитини до  2261-ї станом  на 1 січня 2017 року. Про це йшлося під час наради з начальниками служб у справах дітей районів та міст на якій підбили підсумки роботи за минулий рік та окреслили плани на нинішній Детальніше…


Благодійна допомога

DSC_0015За сприяння Діаконічного відділу Управління Закарпатської реформатської церкви Берегівська ЦРЛ та Берегівський центр ПМСД отримали одноразові медичні халати, а Берегівська районна бібліотека – 15 ящиків книг (угорською мовою). Здебільшого – це художня література, зокрема зібрання творів Шекспіра та інших європейських класиків.
Це хоч і не велика – зате дуже корисна і потрібна допомога. Дякуємо за постійну допомогу нашим благодійникам.