Берегівська районна державна адміністрація

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Пам’ятайте, профілактика – краща за лікування!

17265134_607534162704649_4392098521381501706_n24 березня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Бережіть своє здоров’я – зробіть флюорографію!

Загалом рівень захворюваності зараз знижується, та разом з тим ми спостерігаємо поширення мультирезистентної форми туберкульозу. На туберкульоз наразі хворіють майже чверть мільйона українців.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що поширюється від людини до людині повітрям. Його викликає мікобактерія туберкульозу.Кожен має знати про основні симптоми захворювання. Будьте пильними і звертайтеся до лікаря, якщо помітили схожі симптоми Детальніше…


Кір наближається! Подбайте про безпеку своїх дітей!

1363768246_76921893_3424885_malishЧерез різке зростання захворюваності на кір в Румунії, закарпатські медики занепокоєні можливістю поширення цієї хвороби і в нашій області. 

Небезпека спалаху цілком ймовірна, адже від цієї хвороби щеплено тільки третина дітей Закарпаття Детальніше…


Як залишитись здоровим та в безпеці взимку? Кілька порад до вашої уваги.

Ніхто не може зупинити наступ зими, але можна зберегти власне здоров’я та здоров’я своєї сім’ї, якщо володітимемо відповідними знаннями. Дуже хочемо, аби кожен українець, який може опинитись під час снігопаду чи снігового шторму за кермом автомобіля, обов’язково прочитав цю інформацію!
Детальніше…


На Закарпатті відмічається інтенсивний характер перебігу епідемічного процесу з грипу та гострих респіраторних інфекцій

2014-11-10gpipiysПротягом минулого тижня в області захворіло 4 522 осіб, показник 359,13 на 100 тис. населення знаходиться нижче визначеного епідемічного порогу та відповідає  середнім ріням минулих  сезонів. Приріст захворілих спостерігається в усіх вікових групах.  Серед осіб, що звернулися за медичною допомогою  – 3 184 дітей віком до 17 років, що складає 70%.
За минулий тиждень госпіталізовано з приводу респіраторних інфекцій 250 осіб. На базі вірусологічної лабораторії  ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» та ОДЛ м.Мукачево обстежено 45 осіб, збудники респіраторних інфекцій (парагрип, аденовіруси та RS – віруси) виявлені у 19 хворих Детальніше…


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

1В усьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття, загрожує існуванню людства.
Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ вперше відзначався 1-го грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн світу прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією. Всесвітній день, який щороку відзначається з того часу, сприяє організації зусиль по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується по всіх регіонах світу. Вони спрямовані на зміцнення громадської підтримки програм профілактики, на організацію навчання і надання інформації з усіх аспектів ВІЛ/СНІДу. ООН створила в 1996 році союз шести Світових організацій.

Детальніше…


На Закарпатті показники захворюваності на грип та ГРІ знаходиться нижче епідеміологічного порогу

2014-11-10gpipiysВ Закарпатській області за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 3 177 осіб, показник захворюваності знаходиться нижче  епідемічного порогу  на 32%. У порівнянні з попереднім тижнем кількість захворілих збільшилася на 0,75%.  Про це повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик, опираючись на дані, що надійшли із закладів охорони здоров’я області.

Показники захворюваності на грип та ГРІ по адміністративних територіях знаходяться нижче епідемічних порогів в межах від 17% до 58%.

Протягом минулого тижня в області захворіло 2 149 дітей віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем на 10% зросла  кількість захворілих дітей у віковій групі 5-14років.
Серед осіб, які звернулися за медичною допомогою частка госпіталізованих знаходиться на рівні попередніх тижнів  і становить 4,8%.

В області розпочалася щеплювальна кампанія проти грипу. У Виноградівському районі щеплено 210 осіб із групи  медичного ризику вакциною корейського виробництва Джі СІ Флу.

Спостереження за перебігом епідемічної ситуації в області продовжується. В департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА нагадують, до реалізації через аптечну мережу дозволені лише вакцини, які зареєстровані в Україні і мають висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату показникам якості, виданий МОЗ України на кожну серію вакцини. Громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них термоконтейнера з холодоелементами,  що забезпечує зберігання первинної якості препаратів.

Кожна доза супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково видається касовий чек з датою та годиною продажу.

Відповідальний за продаж в аптеці вакцин працівник зобов’язаний пояснити покупцю умови зберігання вакцини і необхідність проведення вакцинації лише в лікувально-профілактичному закладі.
Придбана вакцина дозволена до застосування в кабінетах щеплення лікувально-профілактичних закладів при дотриманні умов зберігання і санітарно-гігієнічних вимог.

Вакцинацію проводять відповідно до інструкції із застосування вакцини.

Перед щепленням обов’язково проводиться медичний огляд лікарем. Після проведення профілактичного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження протягом терміну, визначеного інструкцією про застосування відповідної вакцини. Якщо в інструкції про застосування вакцини не вказано термін спостереження, особа, якій було проведено щеплення, повинна перебувати під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин після вакцинації.

Детальніше…


Важливі поради для уникнення хвороби в розпал сезону грипу

45eb73b-gryp-profilaktykaНайкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Та якщо притримуватися простих правил, то навіть без вакцини шанси вберегтися від захворювання виростають в рази.
Декілька важливих порад від медиків допоможуть уникнути хвороби в розпал сезону грипу.

Детальніше…


Міністр охорони здоров’я – доктор Уляна Супрун – закликала українок відвідати мамолога

160502164722_breast_cancer_640x360_spl_nocreditДнями в Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей і старту нового етапу проекту «Чоловіки проти раку грудей».

Кожної години від раку грудей в Україні помирає одна жінка. Це означає – щороку 9.000 жінок. А за 25 років незалежності – це понад 230 тисяч жінок. Тобто за ці роки хвороба забрала у нас населення середнього обласного центру. Це як ще одна неоголошена війна, у якій поки що виграє хвороба. І головна причина високої смертності – пізнє звернення до лікарів Детальніше…


Поради МОЗ щодо профілактики грипу

45eb73b-gryp-profilaktykaМіністерство охорони здоров’я опублікувало кілька способів профілактики грипу, які дозволять скоротити термін хвороби та зберегти здоров’я собі й людям навколо.

Згідно з даними ВООЗ, у сезоні 2016-2017 років в Україні здебільшого циркулюватимуть штами грипу А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Зазвичай, по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті, йдеться на сайті МОЗ Детальніше…


Закарпаття наближається до епідемічного порогу

1445329886_images-3За минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції в Закарпатській області захворіло 3 105 осіб, що на 38% більше ніж за попередній. Показник захворюваності становить 246,59 на 100 тис. населення, що на 8% нижче епідемічного порогу.

Про це повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик Детальніше…


15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

21664315 жовтня в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози, а 20 жовтня –  вся українська спільнота вшановує людей, чиї долі торкнулась ця підступна хвороба.

Проведення цих днів є ще однією можливістю поінформувати громадськість про цю небезпечну недугу, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та було здійснено належне лікування Детальніше…


На Закарпатті спостерігається низька інтенсивність епідемічного процесу

2014-11-10gpipiysСезон захворюваності на грип та ГРІ в Україні розпочався з 3 жовтня і триватиме до 20 травня наступного року.  
 З початку сезону на Закарпатті спостерігається низька інтенсивність епідемічного процесу. До лікувально-профілактичних закладів з приводу захворювання на гострі респіраторні інфекції за поточний тиждень звернулося 2245 осіб, в т.ч. 1609 дітей віком до 17 років (71,6%). Показник захворюваності серед населення області становить 178,29 на 100 тисяч населення, що на 15,5% нижче епідемічного порогу (211,0) та відповідає середнім багаторічним рівням спостереження Детальніше…


8 жовтня – Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

03e9411-paliativna-domoga-originalВсесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. 

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної та духовної підтримки. Хоспісна допомога є складовою частиною паліативної допомоги, це – всеосяжна допомога хворому в кінці життя (найчастіше в останні 6 міс.) Детальніше…


29 вересня – Всесвітній день серця!

14509327_699762553534315_122550998_nВсесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня.

З 2011-го року – фіксована дата – 29-те вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Бережіть себе і своїх близьких!


Вакцини проти туберкульозу та інші необхідні для дітей вакцини вже доступні в Україні

vaccinesДнями в Україну було доставлено 2,5 млн доз вакцин від туберкульозу (БЦЖ). Це партія вакцин, придбаних Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) на запит Міністерства охорони здоров’я у рамках комплексної угоди з міжнародних закупівель.
Раніше ЮНІСЕФ вже придбав такі вакцини, як КПК (від кору, паротиту та краснухи), вакцину від гепатиту Б, АКДП (від кашлюку, дифтерії і правцю), АДП-М (від дифтерії та правцю для дорослих), АДП (від дифтерії та правцю для дітей), вакцину проти сказу і вакцину bOPV (бівалентна оральна поліомієліт на вакцина). Всі ці вакцини входять до національного календаря щеплень, розробленого для забезпечення захисту дітей від небезпечних захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцини bOPV та АКДП будуть завезені найближчим часом, а всі інші вже були завезені в Україну Детальніше…


28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

5587BBF2-6810-41F8-AB76-8A6726778E0A_w987_r1_s28 липня у понад ста країнах відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом. Цей вірус забирає близько 3500 життів щодня, така статистика співставна лише із смертністю від ВІЛ та туберкульозу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі налічується близько 2 мільярдів людей, інфікованих гепатитом В, 180 мільйонів людей, інфікованих гепатитом С, з яких щонайменше 1,2 мільйона хворих проживають в Україні. Більшість з них навіть не здогадуються про своє захворювання, бо у 80% випадків гострий період проходить без симптомів Детальніше…


Чим небезпечна аномальна спека для здоров’я і як від неї врятуватися?

37_mainЛіто в останні роки змушує людей шукати порятунок від спекотної, сухої і сонячної погоди. Жителям сільської місцевості сховатися від спеки можна в тіні дерев, будинку або поруч з водоймами.

А ось містянам доводиться набагато важче, адже вони змушені вдень і вночі дихати задушливим повітрям, яке йде від розпеченого асфальту доріг і кам’яних стін будинку Детальніше…


Небезпечні карантинні рослини: амброзія та борщівник!

скачанные файлыЗ настанням теплих сонячних днів почастішали виїзди людей до лісу, на дачні ділянки, річку… Саме в цих місцях можна натрапити на отруйні рослини – борщівник та амброзію.

Амброзія полинолиста вважається справжнім ,,зеленим агресором’’,  успішно витісняючи різні зелені та квітучі рослини, які прикрашають ландшафт. Цікавий біологічний факт, амброзія, як чужинка, не має природних ворогів (тварини амброзію не їдять). Це однорічний бур’ян з родини складноцвітих. Засмічує всі польові культури, особливо просапні (кукурудза, соняшник) і ярі зернові; також росте на городах, садах, виноградниках, луках, пасовищах, полезахисних смугах, на узбіччях доріг, відкосах залізничних шляхів, по берегах річок, ставків, зрошувальних каналів, пустирях. Коренева система за сприятливих умов може сягати вглиб до 2-4 м, що в свою чергу, ускладнює боротьбу і збирання врожаю, особливо зернових Детальніше…


Угорщина надасть Закарпаттю імунобіологічні препарати для новонароджених та дітей раннього віку

vaccinesНа сьогодні в Закарпатській області виникла критична ситуація з імунобіологічними препаратами. Через хронічні недопоставки вакцинних препаратів протягом минулих двох років заклади охорони здоров’я  не можуть проводити імунізацію дітей у запланованому обсязі. Зараз для профілактики туберкульозу в області необхідно прищепити вакциною БЦЖ 15 тисяч 459 дітей, для профілактики дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та ХІБ-інфекцій вакциною «Пентаксим» – 25 тисяч 64 дітей, для профілактики дифтерії , кашлюку та правця вакциною «Інфанрікс» – 44 тисячі 151 дітей, для профілактики кору, епідпаротиту, краснухи комбінованою вакциною «Пріорікс» ¬– 43 тисячі 634 дітей, для профілактики гепатиту «В» – 20 тисяч 354 дітей Детальніше…


Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я

13116030_472338809636794_8106360691327150162_oСьогодні в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, який триватиме до 17 травня.
Програма USAID Ukraine – USAID Україна “Здоров’я жінок України” підготувала разом з партнерами низку тематичних інформаційних заходів. Перелік заходів охоплює ті області, у яких ми працюємо, а саме: Житомирську, Закарпатську, Кіровоградську Детальніше…